Připojení technologií GPON

Internet po optickém kabelu připojujeme technologií FTTH (optický kabel do bytu) nebo FTTB (optický kabel do domu). Dostupnost použité technologie se liší dle připojené lokality, kterou si můžete ověřit na stránce s dostupností služeb.

Optický kabel do domu (FTTB)

Jedná se typ optického připojení, kdy je optický kabel přiveden do Vašeho domu a do jednotlivých bytových jednotek Vám přivedeme internet metalickým kabelem. Do nainstalované internetové zásuvky si pak můžete připojit PC nebo třeba bezdrátový Wi-Fi router (je možné použít vlastní nebo si ho u nás zapůjčit, pronajmout a nebo zakoupit) pro připojení dalších zařízení (notebook, tablet, mobil, apod.).

Optický kabel do bytu (FTTH)

GPON ONTVe vybraných lokalitách naší optické sítě Vám přivedeme optický kabel až do zásuvky přímo do bytu. Současně Vám po dobu využívání našich služeb (internet nebo televize) zapůjčíme ONT modem zcela zdarma.

ONT modem poskytuje čtyři gigabitové poty pro připojení počítačů či set-top boxů a současně funguje jako Wi-Fi b/g/n přístupový bod. Můžete si tak jednoduše vytvořit domácí síť s opravdu vysokou přenosovou rychlostí a využít tak plný potenciál optického připojení a vybraného internetového tarifu.


Další funkce GPON ONT modemu